سنگ ساختمانی | سنگ ساختمان 

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن

سنگ ساختمانی تراورتن نوعی سنگ آهک متخلخل است که در دسته سنگ ‌های زینتی قرار می‌گیرد. سنگ تراورتن از رسوبات آب‌های معدنی به جا مانده در غارها یا چشمه‌های اب گرم یا از رسوب کف دریاها و رودخانه‌ ها به وجود می‌اید که به صورت پهنه ‌های نسبتاً گسترده دیده می‌شوند. سنگ تراورتن تا چند سال پیش یکی از کم مصرف‌ ترین سنگ ‌ساختمان به حساب می‌امد. متخلخل بودن سنگ تراورتن برای معماران نوعی عیب به حساب می‌امد. اما با عوض شدن دیدگاه معماران و طراحان کل دنیا، توجه خاصی به سنگ تراورتن جلب شده است.

 

سنگ ساختمانی تراورتن سنگ خوش طینت به مدت بیست سال در امر تولید، فراوری و تامین نیازهای سنگی پروژه های ساختمانی کشور در حال فعالیت می باشد.

 

زیبایی سنگ تراورتن همان طور که گفته شد، سنگ تراورتن در دسته سنگ‌ های تزئینی قرار می‌گیرند. طیف رنگ‌ها در سنگ تراورتن گستره وسیعی را در بر می‌گیرد. از رنگ ‌های روشن تا تیره و رنگ ‌های متنوع بسیار گرم و شاد و انواع اقسام نقش‌ های مختلف در بین انواع سنگ تراورتن دیده می‌شود. سنگ ساختمانی تراورتن به شکل لایه لایه در طبیعت وجود دارد و از هر دو طرف قابل برش است. این زیبایی‌ ها وسادگی کار کردن با سنگ تراورتن آن را به یک سنگ تراورتن خاص و بی نظیر تبدیل کرده است. اگر سنگ تراورتن به صورت موازی بریده شود، تصویر لایه‌های مختلف روی ان به شکل ابر و باد تشکیل می‌شوند. به اصطلاح به این لایه‌ها، بی موج یا بی راه گفته می‌شود.

 

سنگ ساختمان تراورتن چنانچه صفحه برش عمود باشد، به آن موج دار یا به راه می‌گویند. در این حالت تصویر صفحه ‌های تشکیل دهنده بر صفحه برش خورده تصویر خطوط موازی است. سنگ تراورتن در حالت بی موج محکم تر خواهد بود. محل بین صفحه در سنگ موج دار که همان خطوط روی سنگ تراورتن است، نقطه ضعف این نوع سنگ ساختمانی تراورتن به حساب می‌اید.

 

طراحی سایت و سئو توسط طراحی سایت